سلام

چگونه عکسی را آپلود کنیم و آن را در وبلاگ خود قرار دهیم؟

لطفاً تا باز شدن کامل تصاویر منتظر بمانید. ( اگر تصاویر باز نشد، صفحه را Reload کنید ).

بنا به درخواست دوستان در این پست روش آپلود عکس در سایت 4shared را آموزش دادم. در این سایت می شود انواع عکس و فایل و فولدر را آپلود کنید و در موارد مختلف از آن ها استفاده کرد. در زیر قدم به قدم روش آپلود را توضیح دادم :

1- ابتدا به سایت   www.4shared.com   مراجعه کنید. در صفحه ای که باز میشود اگر زبان، زبانی غیر از انگلیسی بود، با کلیک بر روی علامت چرخدنده ای شکل در بالا، سمت راست پنجره، زبان را به انگلیسی تغییر دهید.

2- سپس در همان صفحه ی اول با توجه به تصویر زیر ثبت نام کنید. برای این کار در کادر اول ایمیل خودتان را وارد کنید و در کادر دوم هم یک پسورد دلخواه وارد کنید و در کادر سوم هم همون پسورد را تکرار کنید.

3- بعد از ثبت نام باید وارد اکانت خود شوید. پس با توجه به تصویر زیر بر روی Log in کلیک کنید. در پنجره ای که باز می شود، در کادر اول باید ایمیل خود که در موقع ثبت نام مشخص کردید را وارد کنید و در کادر دوم هم باید پسورد را وارد کنید.

اگر هم قبلاً وارد سایت شده باشید به جای Log in ایمیل شما در بالای پنجره نمایش داده می شود که با کلیک روی آن و انتخاب گزینه ی My Account مستقیماً وارد اکانت خود می شوید.

4- بعد که وارد اکانت خود شدید، به مرحله ی انتخاب عکس یا فایل مورد نظر می رسیم. برای این کار پیشنهاد می کنم عکسی را که می خواهید آپلود کنید به دسکتاپ کامپیوتر خود منتقل کنید تا در پیدا کردن آن دچار مشکل نشوید. سپس در کادر سمت چپ در پایین پنجره، بر روی Browse کلیک کنید. ( با توجه به تصویر زیر ).

5- در پنجره ای که باز می شود باید عکس یا فایلی را که می خواهید پیدا و انتخاب کنید و در نهایت بر روی Open کلیک کنید. ( به تصویر زیرز دقت کنید ).

6- حالا بر روی Upload کلیک کنید.

7- فایل شروع به آپلود شدن می کند.

8- پنجره ای که باز می شود را ببندید.

9- حالا در بین عکس های موجود، عکسی را که آپلود کردید پیدا کنید و روی آن کلیک کنید.

10- در پنجره ای که باز می شود، بر روی عکس بزرگ کلیک راست کنید و گزینه ی Open Link In New Tab را انتخاب کنید. ( یا میشه روی عکس کلیک راست کنی و گزینه ی Copy Image Location را انتخاب کنید. با این کار لازم نیست مرحله ی بعد را انجام دهید ).

11- در صورتی که روش اول را انتخاب کرده باشید، پنجره ی جدیدی حاوی عکس مورد نظر باز می شود که در نوار آدرس، می شود آدرس عکس خود را به دست آورد. برای تصاویر، این همان آدرسی است که باید از آن برای درج تصویر در وبلاگ استفاده کنیم. این آدرس را برای استفاده در مراحل بعد کپی کنید. ( ابتدا آدرس را سلکت، و سپس کلیک راست کنید و در نهایت دکمه ی copy را بفشارید ).

12- حالا برای درج تصویر در وبلاگ : با توجه به سرویس وبلاگ دهی بلاگفا، در همان قسمتی که پست جدید می نویسید، با توجه به تصویر زیر، روی گزینه ی درج/ویرایش عکس کلیک کنید.

13- در پنجره ای که باز می شود، با توجه به تصویر زیر، در کادر 1، همان آدرسی را که در مرحله ی 11 به دست آوردید پیست ( Paste ) کنید. در نهایت بر روی تایید کلیک کنید. توجه کنید که اگر پنجره ی جاری بسته نشد دیگر کلید تایید را نفشارید و پنجره را با علامت ضربدر بالای آن ببندید.

14- حالا باید تصویر در قسمت ویرایش متن وبلاگ ظاهر شده باشد. با گرفتن گوشه های تصویر می شود آن را به اندازه ی دلخواه تغییر داد.

خوب حالا عکس باید به طور صحیح در وبلاگ قرار گرفته باشد.
چند نکته :

بعد از درج تصویر اگر خواستید متنی را بعد از عکس ( پایین آن ) بنویسید، برای اینکه نشانه گر به پایین عکس منتقل شود، روی عکس کلیک کنید و سپس از روی کیبور کلید end و سپس enter را بزنید.

سعی کنید که تصاویری که در وبلاگتان قرار می دهید حجم بالایی نداشته باشند. برای تعیین حجم تصویر می شود از نرم افزار Photoshop استفاده کنید.

برای آپلود سریع تر وراحت تر فایل ها می شود از نرم افزار 4shared Desktop استفاده کنید. این نرم افزار را در صفحه ی اول خود سایت دانلود نمایید.


پیروز و سلامت باشید.ارسال توسط مهدی سهرابی ----------------

پیج رنک

آرایش

طراحی سایت